Atletická soutěž Pohár rozhlasu patří každoročně mezi nejvýznamnější školní sportovní akce a ZŠ Kobeřice se jí pravidelně účastní. Okresní kola mladších a starších žáků proběhla 13. a 14. května na Tyršově stadionu v Opavě.
Naše škola měla zastoupení ve všech kategoriích a všichni závodníci bojovali s velkým nasazením. Každý účastník reprezentoval školu maximálně ve dvou disciplínách a štafetě.
Pro mnoho mladších žáků šlo o vůbec první zkušenost s oficiálními atletickými závody. Mladší chlapci nastoupili v sestavě Václav Kurka, Vojtěch Čujek, Jiří Dočkal, Alex Valer (7.A), Kryštof Stuchlík, Jan Juchelka a Richard Letzián. Po bojovném výkonu obsadili 9. místo.
Mladším dívkám se dařilo ještě lépe. V konkurenci dvanácti týmů vybojovaly krásné 3. místo a zaslouženě získaly bronzové medaile. Družstvo tvořily Gabriela Žídková, Lucie Rycková, Kristýna Obrusníková (7.A), Emílie Jadrná, Anna Dudová, Carmen Burczyk (7.B), Bára Nevřelová, Nina Jurčková (6.A), Rozálie Nohálová a Eliška Dudová (6.B).
K nejhodnotnějším výkonům mladších dívek patřily:
Starší žákyně, kterým chyběly stabilní členky týmu, obsadily 9. místo. O tento výsledek se zasloužily Tereza Valouchová (9.A), Alžběta Stříbná (9.B), Zuzana Matyášková, Agáta Zavodančíková, Michaela Stoklasová a Adéla Papeschová (8.B).
Velkého úspěchu dosáhli starší chlapci, kteří dlouhodobě podávají kvalitní a stabilní výkony. I letos to potvrdili, když vybojovali nádherné 2. místo a zajistili si postup do krajského kola. Družstvo závodilo ve složení Jiří Černý, Vojtěch Stříbný, Kristián Plaček, František Sedláček, Ludvík Josefus (9.A), Robin Václavík, Adam Schweidler a Jakub Stříbný (9.B).
K nejlepším výkonům starších chlapců patřily:
Mladší dívky navíc předvedly 10. nejlepší výkon v rámci celého kraje a od postupu do krajského kola je dělilo jediné umístění.
Všem našim sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, bojovnost i skvělé výkony. Gratulujeme k dosaženým výsledkům a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů!